Pierścionek zaręczynowy to, obok obrączki, element biżuterii, który wzbudza najwięcej emocji. Niesie za sobą poważną deklarację, dlatego też nie powinien dziwić fakt, że wokół niego narosło wiele przesądów i mitów. Jeden z nich dotyczy tego, ile ma kosztować pierścionek zaręczynowy. I choć niemożliwe jest podanie konkretnej kwoty, bo ta w dużej mierze zależy od zasobności portfela, to postaramy się odpowiedzieć Ci na to pytanie. Od razu też uspokoimy Cię, że aby zaskoczyć swoją ukochaną i wywołać na jej twarzy uśmiech, nie musisz wydawać na pierścionek zaręczynowy trzykrotności swojej pensji.
Pierścionek zaręczynowy – ile powinien kosztować?
Kiedyś dominowało przekonanie, że koszt pierścionka zaręczynowego to trzykrotność pensji oświadczającego się mężczyzny. Dziś nikt już raczej nie kieruje się tą zasadą, choć są i tacy, którzy przeznaczają na ten symbol miłości kilkukrotnie więcej niż przeciętne miesięczne zarobki. Zatem to, za ile kupić pierścionek zaręczynowy jest sprawą mocno indywidualną i wcale nie musi oznaczać wyzbycia się wszystkich oszczędności. Najbezpieczniej jest zatem postawić na pierścionek, na który po prostu Cię stać. Z doświadczenia wiemy, że Paniom bardziej niż cena pierścionka zaręczynowego zaimponuje jego wygląd, który trafia w jej gust.
Co wpływa na cenę pierścionka zaręczynowego?
Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, ile wydać na pierścionek zaręczynowy, powinieneś dowiedzieć się, co wpływa na jego cenę. Czasem wystarczy jedynie zdecydować się na odrobinę mniejszy kamień umieszczony w pierścionku, aby znacznie obniżyć jego cenę.
Pierścionek zaręczynowy – cena zależy od:
- materiału – najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe wykonane są ze złota. Możesz wybrać klasyczne żółte złoto, różowe lub białe. Ceny poszczególnych rodzajów będą się od siebie różnić. Jeśli poszukujesz tańszych rozwiązań, to możesz zdecydować się na zakup pierścionka ze srebra;
- próby – im wyższa próba, tym wyższa cena. Najchętniej wybieraną próbą złota jest 585. Pamiętaj, że decydując się na niższą próbę, musisz liczyć się z tym, że takie złoto szybciej może czernieć;
- rodzaju kamienia – najdroższe będą kamienie szlachetne jak diament, szafir, topaz czy szmaragd. W przypadku, gdy zależy Ci na niższych kosztach, możesz wybrać syntetyczne kamienie, jak cyrkonia;
- wielkości i ilości kamieni – nie tylko rodzaj kamienia, ale także jego wielkość i ilość wpłynie na ostateczną cenę pierścionka, dlatego nie zawsze musisz rezygnować z ulubionego kamienia swojej wybranki, a jedynie wybrać jego mniejszą masę.
Bardzo często na cenę pierścionka zaręczynowego ma jego marka. Im większa i bardziej, znana, tym wyższa cena. Zastanów się zatem, czy w tym przypadku zależy Ci na dużej marce jubilerskiej, czy na pierścionku, którego wygląd zachwyci Twoją ukochaną.
Ceny za modele z diamentami
Panowie przy wyborze pierścionka zaręczynowego bardzo często sięgają po klasykę, czyli złote pierścionki z brylantami. Ten szlachetny kamień to marzenie większości Pań i wcale nie musi kosztować krocie. Choć są na rynku pierścionki zaręczynowe za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Także znajdziesz modele z niewielkim brylantem już za około 1000 złotych. A warto w tym miejscu dodać, że Polacy średnio przeznaczają na pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej od około 500 do 1500 złotych. Marzenie każdej kobiety o brylancie mieści się więc w tym przedziale.
Pamiętaj, że to, ile za pierścionek zaręczynowy zapłacisz, nie jest najważniejsze!
To, za ile pierścionek zaręczynowy kupisz swojej wybrance, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ma on stanowić symbol Waszej miłości, a ta jest bezcenna. Zamiast głowić się nad tym, ile wypada wydać na zakup pierścionka, skup się na jego wyglądzie. Twoja ukochana na pewno bardziej doceni pierścionek trafiający w jej gust niż paragon opiewający na kilka tysięcy złotych. A jeżeli szukasz nietypowych pierścionków, którymi zaskoczysz swoją ukochaną. zachęcamy do przeczytania naszego bloga na ten temat.
Zaobserwuj nas:)