Filtruj według
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Materiał
Próba
Kamień
Filtruj

Złote pierścionki z szafirem

Złote pierścionki zaręczynowe z szafirem - symbol wierności i trwałości

Pierścionek z szafirem należy do jednych z najbardziej pożądanych, ze względu na swój olśniewający wygląd, elegancję i dostojność. Jakie właściwości ma szafir? Pierścionek z tym kamieniem jest uznawany jako przynoszący szczęście w małżeństwie. Z tego względu pierścionki z szafirem są chętnie wybierane na oświadczyny. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki pierścionek? Szafir jest jednym z najtwardszych minerałów występujących naturalnie, dlatego wyróżnia się niezwykłą trwałością. Pierścionek złoty z szafirem doskonale sprawdzi się również jako prezent na ważną okazję.


Złote pierścionki z szafirem w naszej ofercie

W naszym sklepie można znaleźć niejeden złoty pierścionek z szafirem, z różną wielkością kamienia, co pozwoli na jego dopasowanie do gustu wybranki. Dla pań ceniących minimalizm polecamy pierścionek zaręczynowy z szafirem z żółtego złota bez dodatkowych elementów. Z kolei dla miłośniczki wyrazistej biżuterii, najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej ozdobny pierścionek zaręczynowy. Szafir często występuje w towarzystwie niewielkich diamentów. W ofercie posiadamy także inne pierścionki zaręczynowe, np.: pierścionki z białego złota z szafirem.

Złoty pierścionek z szafirem - luksusowy podarunek dla ukochanej

Szafiry były wysoce cenione już w czasach starożytnych. W tym czasie uznawano je za kamienie nieśmiertelności, które mają zapewnić wieczną młodość. Pierścionki z szafirem były noszone także przez biskupów, gdyż miały za zadanie chronić duchownych przed złymi mocami. W sztuce jubilerskiej kamieniom najczęściej nadaje się szlif brylantowy, ewentualnie schodkowy. Złoty pierścionek z szafirem dzięki temu prezentuje się jeszcze piękniej, zachwycając intensywnym kolorem.

Oryginalny złoty pierścionek zaręczynowy - szafir w wielu wydaniach

Pierścionek, którego główną ozdobą jest szafir prezentuje się niezwykle elegancko i ekskluzywnie. Nawet niewielki kamień przykuwa uwagę i wzbudza zainteresowanie. Pierścionek zaręczynowy z szafirem to, obok diamentów, najbardziej popularny wybór na zaręczyny. Kamienie wydobywa się przede wszystkim na Sri Lance, w Chinach, Tajlandii oraz Australii. Szafir zdobiący pierścionek zachowa swoją piękna barwę na długie lata, dlatego może być wspaniałą pamiątką.