Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Podpowiadamy!

Zamieszczono:  Komentarze Komentarze:  0 favorite Wyświetlenia:  64164

Idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który trafia w gust Twojej wybranki, doskonale leży na jej palcu, nie zrujnuje Twojego portfela i którego Twoja ukochana się nie spodziewa. I choć wybór ozdoby, która ma stanowić obietnicę wspólnego życia, może wydawać się skomplikowany, to w rzeczywistości taki nie jest. Kierując się naszymi wskazówkami przy jego wyborze, doprowadzisz do bajkowego zakończenia i oczekiwanego “TAK” z ust Twojej ukochanej.

Wybór pierścionka zaręczynowego zawsze jest podyktowany gustem danej osoby, dlatego będzie to dla Ciebie test ze znajomości upodobań Twojej przyszłej żony.

Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to, jaki powinien być pierścionek zaręczynowy, jest jednak kilka cech, które dobrze by go wyróżniały. Trwałość, doskonała jakość wykonania i szlachetne kruszce to tylko niektóre z nich. Pamiętaj, że kiedy już założysz złoty krążek na palec swojej wybranki, to najprawdopodobniej będzie on jej towarzyszył każdego dnia, dlatego tak ważna jest jego trwałość, a tej nie zapewnią metale nieszlachetne. Zgodzisz się z nami, że pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż biżuteria. To poważna deklaracja i obietnica wspólnego życia, a ta powinna być przypieczętowana czymś równie wyjątkowym. Zwróć więc uwagę na wszelkie detale i wykończenia oraz na jakość poszczególnych elementów. Pierścionek nie musi być drogi, aby reprezentować wysoką jakość materiałów i wykonania. Ponadto wybór powinien korespondować z gustem Twojej wybranki, tak by czuła się w nim komfortowo i bez problemu była w stanie dopasować pierścionek do pozostałych elementów biżuterii, po jakie sięga na co dzień.

Z żółtego, różowego czy białego złota – jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Kiedyś jedynym słusznym pierścionkiem zaręczynowym był ten wykonany z żółtego złota. Dziś wybór nie ogranicza się tylko do klasyki, a podjęcie decyzji o rodzaju złota należy chyba do jednej z najłatwiejszych. Wystarczy spojrzeć, po jaką biżuterię na co dzień sięga Twoja wybranka. Jeśli jest to klasyczne złoto, to z takiego kruszcu niech będzie również wykonany pierścionek zaręczynowy. Warto rozejrzeć się za pierścionkami z białego złota, jeśli kobieta na co dzień nosi biżuterię z białego złota lub srebrną. Z kolei różowe złoto to propozycja dla Pań, które lubią się wyróżniać. Ten kruszec będzie pasował zarówno do klasycznego, jak i białego złota dlatego, jeśli Twoja dziewczyna ceni sobie nowoczesność, to śmiało możesz wybierać spośród modeli w tym odcieniu, niezależnie od tego, jaką biżuterię nosi na co dzień. Nie ma również żadnych zasad mówiących o tym, że pierścionek zaręczynowy nie może być wykonany ze srebra. Musisz się jednak liczyć z tym, że srebro nie będzie tak trwałe, jak złoto i nie będzie prezentować się tak dobrze. Pamiętaj również, że musisz zadecydować o tym, ile karatów na pierścionek zaręczynowy będzie stanowiło najlepszy wybór. Podpowiemy tylko, że wśród tego typu produktów zainteresowaniem cieszą się pierścionki 14-karatowe, czyli złoto próby 585.

Do 1000, 1500, 2000, 3000 złotych – jaki pierścionek na zaręczyny?

Cena pierścionka nie ma wpływu na uczucia i radość z wizji wspólnego spędzenia reszty życia, dlatego najlepiej jest dostosować wybór do własnych możliwości finansowych. Dla jednych zakup pierścionka zaręczynowego za 3000 złotych stanowi drobny wydatek, dla innych model za 1500 złotych może okazać się sporym obciążeniem finansowym. Określ więc budżet, jaki możesz i chcesz przeznaczyć i szukaj wśród modeli, które mieszczą się w wyznaczonym przedziale. Jeśli jednak masz na oku pierścionek, który niekoniecznie mieści się w budżecie, to coraz więcej firm jubilerskich oferuje również możliwość dokonania zakupów na raty.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać – tradycyjny czy nowoczesny?

To, jaki pierścionek na oświadczyny wybierzesz, zależy od stylu i gustu obdarowywanej osoby. Jeśli kobieta na co dzień wybiera skromne i delikatne wzory, to nie będzie czuć się komfortowo w pierścionku z pokaźnych rozmiarów kamieniem i kilku mniejszych go otaczających. Na bogato zdobione modele zdecyduj się wtedy, gdy codzienną biżuterię Twojej ukochanej charakteryzują wyraziste, nowoczesne i odważne wzory. Nie bez znaczenia jest również budowa ciała, ponieważ bogate, duże pierścionki mogą okazać się zbyt przytłaczające na drobnych i szczupłych dłoniach. Pamiętaj, że wybierając model zgodny z aktualnymi trendami, narażasz się na ryzyko, że za kilka lat po prostu wyjdzie z mody. Bezpiecznym rozwiązaniem są więc uniwersalne i ponadczasowe pierścionki zaręczynowe.

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień?

To, z jakim kamieniem pierścionek zaręczynowy wybrać, jest chyba jedną z najtrudniejszych decyzji. Mimo że częstym wyborem są diamenty, to nie są one jedyną możliwością. Obok nich popularnością cieszą się szafiry, topazy, rubiny czy szmaragdy. Są równie trwałe, jak diamenty, a dodatkowo zachwycają pięknymi kolorami. Każdy z nich ma inne znaczenie, więc może to okaże się dobrą wskazówką przy wyborze tego odpowiedniego. Unikaj natomiast półszlachetnych kamieni, gdyż te nie są tak trwałe.

Oprócz rodzaju kamienia musisz również wybrać jego kształt czy wielkość. Najbardziej uniwersalny wybór stanowią złote pierścionki zaręczynowe z jednym kamieniem głównym, który może różnić się w poszczególnych modelach wielkością oraz sposobem osadzenia. Pamiętaj, że te aspekty bezpośrednio wpłyną na komfort noszenia i wygląd pierścionka. Wśród popularnych modeli są również takie z trzema kamieniami – jednym głównym i dwoma mniejszymi lub z całymi rzędami mniejszych kamieni. Jeśli więc w salonie jubilerskim będzie Cię kusić pierścionek zaręczynowy z największym kamieniem, zastanów się, czy imponujący wygląd przełoży się również na wygodę w jego użytkowaniu. Duży kamień przy codziennych obowiązkach może haczyć i przeszkadzać, a w ostateczności doprowadzić Twoja ukochaną do odłożenia pierścionka na bok.

Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Wiesz już, jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy. Jak wybrać jednak jego rozmiar? Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie musisz zamartwiać się tym, że kupno zbyt małego pierścionka może zburzyć cały romantyczny nastrój zaręczyn. Z naszą pomocą na pewno trafisz z rozmiarem.

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać jego rozmiar?

  • Wykonaj telefon do przyjaciółki – istnieje duże prawdopodobieństwo, że najlepsza przyjaciółka Twojej dziewczyny, lub jej siostra albo mama, znają rozmiar jej palca lub w prosty sposób mogą go sprawdzić tak, by nie wzbudzić podejrzeń. Jeden szybki telefon może dać Ci odpowiedź na to pytanie.

  • Pożycz od swojej wybranki jeden z jej ulubionych pierścionków – pod nieobecność swojej partnerki możesz wziąć na chwilę jeden z jej pierścionków i wybrać się z nim do jubilera. Upewnij się jednak, że ten, który wybrałeś, noszony jest na palcu serdecznym i idealnie dopasowany.

  • Skorzystaj z chwili nieuwagi i zmierz pierścionek linijką – podczas gdy Twoja ukochana będzie np. brać prysznic, możesz wyciągnąć ze szkatułki jej ulubiony pierścionek i zmierzyć jego średnicę. Pamiętaj jednak, że pomiar musi być precyzyjny, ponieważ tutaj każdy milimetr ma znaczenie.

  • Przymierz pierścionek na swój palec – jednym ze sposobów jest także przymierzenie pierścionka i odnotowanie miejsca, do którego wchodzi na Twój palec. Potem wystarczy udać się do jubilera i mierzyć różne rozmiary, dopóki nie znajdziesz tego właściwego.

Gdy wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami, wybierz ten większy. Po pierwsze, podczas oświadczyn unikniesz krępującej sytuacji, w której nie będziesz w stanie wsunąć pierścionka na palec swojej wybranki, a po drugie jego zmniejszenie to szybki i niedrogi proces, który wykona dla Ciebie każdy jubiler.

Czy wiesz już, jak dobrać pierścionek zaręczynowy?

W teorii wiesz już, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, pora na praktykę. Zdecyduj się na najwygodniejszą dla Ciebie formę zakupu, pamiętając o tym, że powinna być również odpowiednio dyskretna. Najbezpieczniejszy jest zakup online, którego dokonasz w ERgold. Nie bez znaczenia jest również sposób zapakowania pierścionka, ponieważ to pudełko będzie pierwszą rzeczą, którą ujrzy Twoja ukochana, gdy przed nią uklękniesz. Przedstawiliśmy tutaj sporą dawkę wiedzy na temat wyboru pierścionka zaręczynowego, ale zawsze trzeba wziąć pod uwagę to, że jednak nie trafisz w gust wybranki lub źle dopasujesz rozmiar, a wtedy bardzo ważna jest jasna polityka zwrotów.

Jeśli jesteś już gotowy do zakupu pierścionka zaręczynowego, to zapraszamy do ERgold.

Komentarze

Nikt nie dodał komentarza

Zostaw swój komentarz
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pazdziernik Listopad Grudzień