Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Od metody tasiemki po miarkę jubilerską

Zamieszczono:  Komentarze Komentarze:  0 favorite Wyświetlenia:  44348

Odnalezienie idealnie dopasowanego pierścionka nie musi być jak poszukiwanie igły w stogu siana. Jeżeli kiedykolwiek czułaś się zniechęcona, nie wiedząc, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, to ten przewodnik jest dla Ciebie. Czy to pierścionek zaręczynowy, obrączka czy po prostu ładny dodatek do Twojego stroju, idealnie dopasowany rozmiar może naprawdę zrobić różnicę.

Rozmiarówka pierścionków

Zanim dowiesz się, jak dobrać rozmiar pierścionka, warto zrozumieć, jak jest on oznaczany. W Polsce rozmiary pierścionka wyrażane są w milimetrach i odnoszą się do jego wewnętrznej średnicy. Na przykład, pierścionek o rozmiarze 16 ma średnicę wewnętrzną 17,8 mm, a o rozmiarze 21 – 19,5 mm. Wartości te możesz sprawdzić w ogólnodostępnych w internecie tabelach rozmiarów pierścionków. Ale nie zapominaj, że nasze dłonie i palce mogą różnić się wielkością w zależności od pory dnia i kilku innych czynników.

Różnice w pomiarach rozmiaru palca

Jeśli myślisz, że rozmiar Twojego palca jest taki sam przez cały dzień, to jesteś w błędzie. Istnieje kilka czynników, pod wpływem których możesz uzyskać inne wyniki podczas pomiaru. Należy do nich:

  • pora dnia: Twoje dłonie mogą puchnąć wieczorem, a to oznacza, że pierścionek, który rano pasował idealnie, wieczorem może być ciasny;

  • temperatura: wysoka temperatura sprawia, że Twoje dłonie puchną, podczas gdy zimno powoduje, że kurczą się. Zatem pierścionek, który latem jest idealny, zimą może spadać z palca;

  • aktywność fizyczna: ćwiczenia, takie jak jogging czy podnoszenie ciężarów, mogą spowodować, że Twoje dłonie i palce puchną;

  • zdrowie: w niektóre dni, szczególnie gdy nie czujesz się najlepiej, Twoje dłonie mogą puchnąć.

Właśnie dlatego mierzenie rozmiaru pierścionka powinno być przeprowadzane kilka razy, w różnych porach dnia i przy różnych temperaturach. To gwarantuje, że rozmiar obrączki, który wybierzesz, będzie komfortowy niezależnie od okoliczności.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Instrukcja krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić rozmiar pierścionka, to może Ci się przydać kawałek grubszej nitki, a najlepiej tasiemki oraz linijka.

  • Krok 1. Owiń tasiemkę wokół palca: zacznij od owinięcia tasiemki wokół palca, na którym planujesz nosić pierścionek. Zrób to dosyć mocno w miejscu, w którym będzie noszony, ale tak, aby pozostawić trochę luzu, ponieważ pierścionek musi przejść z lekkim oporem przez kostkę.

  • Krok 2. Zaznacz miejsce: zaznacz na tasiemce miejsce, gdzie się ona łączy.

  • Krok 3. Zmierz długość: teraz po prostu zmierz długość tasiemki od początku do zaznaczonego miejsca. Użyj linijki do tego zadania.

  • Krok 4. Sprawdź rozmiar: od otrzymanej długości nitki w mm należy odjąć wartość 40. Wynik to rozmiar. Np. jeśli długość nici po wyprostowaniu to 61 mm, to odejmując 40, uzyskujesz wynik 21. To liczba, która mówi, jaki jest Twój rozmiar.

Voila! Teraz już wiesz, jak zmierzyć rozmiar obrączki czy pierścionka. Ale pamiętaj, zawsze dobrze jest przeprowadzić ten proces kilka razy, aby upewnić się, że masz właściwy rozmiar i mieć na uwadze fakt, że jest to metoda obarczona dużym ryzykiem błędu.

Alternatywne metody na to, jak dopasować pierścionek

Chociaż podstawowa metoda z użyciem nitki lub tasiemki jest prosta, to niestety obarczona dużym ryzykiem błędu. Istnieją też inne sposoby na zmierzenie rozmiaru pierścionka, które mogą lepiej pasować do niektórych sytuacji. Do najpopularniejszych z nich należy: 

  • użycie pasującego pierścionka – jeśli masz pierścionek, który już idealnie pasuje na wybrany palec, możesz go użyć do pomiaru. Wystarczy położyć go na linijkę i zmierzyć jego wewnętrzną średnicę. Tę wartość można następnie porównać z tabelą rozmiarów pierścionków, aby wybrać odpowiedni rozmiar;

  • użycie profesjonalnej miarki jubilerskiej – to niewielkie urządzenie z serią otworów o różnej średnicy, które można nałożyć na palec, aby znaleźć idealne dopasowanie. Wiele sklepów jubilerskich dysponuje takimi miarkami, a można je też kupić online. Jest to najskuteczniejszy i najbardziej precyzyjny sposób na poznanie rozmiaru palca;

Wybierz najlepszy dla siebie sposób na to, jak sprawdzić rozmiar palca

Nie ma nic gorszego niż zakupienie pięknego pierścionka, tylko po to, żeby okazało się, iż jest za mały lub za duży. Teraz już wiesz, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, a to oznacza, że możesz uniknąć tego rodzaju problemów.

Pamiętaj o naszych wskazówkach dotyczących różnych czynników, które mogą wpływać na rozmiar Twojego palca, takich jak pora dnia, temperatura, aktywność fizyczna i zdrowie. I pamiętaj, zawsze dobrze jest sprawdzić rozmiar kilka razy, aby mieć pewność, że jest właściwy.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, nie krępuj się skorzystać z profesjonalnej pomocy. Wiele sklepów z biżuterią oferuje usługi pomiaru rozmiaru pierścionka. Ponadto niektóre sklepy jubilerskie online jak np. ERgold oferują pierwszą zmianę rozmiaru za darmo, zawsze wtedy, gdy dany model pierścionka na to pozwala, dzięki czemu nie musisz się przejmować nawet źle dobraną biżuterią. W końcu chodzi o Twój komfort i zadowolenie z noszenia pięknych dodatków.

Teraz gdy wiesz, jak ustalić rozmiar pierścionka, czas na zakupy!

Komentarze

Nikt nie dodał komentarza

Zostaw swój komentarz
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pazdziernik Listopad Grudzień