Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

person Autor:  ERgold list W:  Główna Zamieszczono:  Komentarze Komentarze:  0 favorite Wyświetlenia:  1703

Z jakiego materiału wybrać obrączki?

Wybierając obrączki, warto wziąć pod uwagę tryb życia jaki prowadzimy oraz jakiej trwałości materiału oczekujemy. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji obrączek ślubnych wykonanych z tytanu, palladu, platyny czy srebra. Jednak najbardziej tradycyjnym i najczęściej wybieranym materiałem przez wiele par jest złoto. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych wszechstronnie w jubilerstwie. Obrączki ślubne mogą być stworzone z tradycyjnego żółtego złota, białego oraz różowego. Występują również w łączonych konfiguracjach dwu lub trzy kolorowych. Ważna jest również próba złota, która oznacza ilość czystego złota w jego stopie. Najczęściej stosowaną próbą złota jest 585, która gwarantuje niezwykła trwałość i daje wysokie walory estetyczne. Można także zamówić obrączki w próbie 333.

Diamenty i grawerowanie na obrączkach ślubnych

W ciągu ostatnich kilku lat rośnie popularność obrączek zdobionych kamieniami szlachetnymi. Wszystko przez wzgląd na indywidualny charakter, jaki nadają biżuterii ślubnej oraz świetny wygląd, jaki gwarantują obrączkom. Świetnie komponują się także z pierścionkiem zaręczynowym, nadając wspaniałe wykończenie i elegancki charakter. Najczęściej stosowanymi kamieniami są diamenty, ale także cyrkonie. Wybór zależy od preferencji pary młodej.

 

Profilowanie obrączki i grawerowanie

Wybierając obrączki ślubne, warto zadbać o ich odpowiednie wyprofilowanie, które ma ogromne znaczenie dla ich wyglądu oraz bezpośrednio wpływa na komfort ich noszenia. Wewnętrzne krawędzie, które posiada obrączka, powinny być odpowiednio wyprofilowane, najczęściej stosowany jest profil zaokrąglony, wklęsły i płaski. Wpływa on nie tylko na wygodę użytkowania obrączek, ale także nadaje kształt i pożądany wygląd biżuterii ślubnej. Grawerowanie stało się nieodłącznym elementem idealnych obrączek. Młode pary najczęściej decydują się na wygrawerowanie imion męża/żony, inicjałów czy daty ślubu. Do wyboru są również różnorodne sentencje czy zdrobnienia. To idealne urozmaicenie symbolu miłości, które przypomni o wspaniałym dniu, jakim jest ślub. 

Kiedy zacząć szukać obrączek ślubnych?

Wybór idealnych obrączek ślubnych jest na tyle ważną sprawą, że ich wybór warto zaplanować na tyle wcześnie, aby uniknąć problemów z doborem rozmiaru, dostępnością, odbiorem czy dostawą towaru. Jest to jeden z najważniejszych elementów tego wspaniałego dnia, dlatego warto uniknąć stresu związanego z oczekiwaniem na obrączki. Większość obrączek ze względu na swój unikatowy charakter, grawery i indywidualne preferencje może by przygotowywana przez kilka tygodni, dlatego warto złożyć zamówienie dużo wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów. 

Wybierając idealne obrączki ślubne, warto pomyśleć nad trybem życia, jaki prowadzimy oraz jak powinny wyglądać nasze wymarzone obrączki. Wybór jest ogromny i niezwykle zróżnicowany. W sklepie Ergold znajdziemy idealne ślubne obrączki, które pozwolą wybrać biżuterie w różnorodnych konfiguracjach. W kolorze żółtego, białego czy różowego złota, z kamieniami szlachetnymi czy z grawerunkiem. Każdy znajdzie coś dla siebie a nasi konsultanci pomogą dokonać idealnego wyboru. 

Komentarze

Nikt nie dodał komentarza

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pazdziernik Listopad Grudzień